CYBERPOWERPC ZEUS HERCULES - laptop dla graczy

Zeus Hercules – laptop dla graczy z integrą? – da się!

Firma CyberPowerPC, która specjalizuje się w komputerach dla graczy przedstawia gaming’owego notebooka. Mówiąc gamingowy, przychodzi Wam pewnie na myśl kolubryna z i7 i najmocniejszym Geforcem albo Radeonem… ale nic z tego, przynajmniej nie w połowie. Otóż Zeus Hercules owszem, otrzyma procesor i7, model i7-4750HQ - to jeden z najmocniejszych mobilnych Haswellów, z dodatkową pamięcią cache L4 eDRAM i superwydajną zintegrowaną grafiką Intel Iris Pro 5200 z 40 jednostkami cieniującymi – to 2x więcej niż HD4600 i 2,5x tyle co w HD4000. No dobrze, ale co to za notebook dla graczy, ze zintegrowaną grafiką?

To posłuchajcie - Intel Iris Pro 5200 ma wydajność w grach dorównującą dedykowanej karcie Geforce GT 730M, lub inaczej mówiąc GT 645M, a w niektórych grach nawet tę wydajność przewyższa! Jasne, są i takie, gdzie wydajność plasuje ją na poziomie pomiędzy w/w a GT 630M. No ale dajcie spokój, to jest zintegrowana grafika, na której możemy komfortowo pograć w Crysisa 3, Metro Last Night, Far Cry 3, Wiedźmina 2 czy Battlefielda 3! Oczywiście w rozdzielczości pokroju 1366×768 pikseli, bo 1600×900 czy 1920×1080 już w w/w tytułach daje jej w kość. Nie jest to może karta, która zaspokoi wytrawnych graczy, ale pokazuje kunszt intela i przekonuje, że tak chwalone za wydajność graficzną APU AMD chyba powinny zostać nieco zaktualizowane ;)

Po fali zachwytów nad integrą, wracamy do notebooka – ten posiada ekran 14″ o rozdzielczości 1920×1080 (a więc w natywnej rozdzielczości zagramy jedynie na najniższych ustawieniach graficznych, niekoniecznie w pełni płynnie), pamięć RAM 8-16 GB, do wyboru dysk HDD + SSD mSata. Laptop ten, to jeden z pierwszych na Świecie, w których zastosowano nową technologię chłodzenia Intel Hyperbaric.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>