Słuchawki dla graczy HyperX Cloud od Kingston!

Kingston kojarzy nam się głównie z pamięciami RAM i nośnikami SSD, ale jak przystało na firmę stricte pecetową, nie mogło w jej ofercie zabraknąć także sprzętu dla graczy. W taki więc sposób powstały słuchawki HyperX Cloud, które właśnie wchodzą do sprzedaży.

Moda na urządzania stworzone dla graczy trwa w najlepsze, a sprzętu tego typu jest na rynku zatrzęsienie. Nie powinno to jednak dziwić – w końcu urządzenia te się sprzedają całkiem dobrze, nawet gdy niekoniecznie prezentują wysoki poziom. Słowo „Gaming” przyciąga użytkowników jak magnes.

hyperx582-kingston

Firma Kingston postanowiła zaprezentować swoją odpowiedź na oczekiwania rynku. Jeszcze w lutym ogłoszono prace nad słuchawkami HyperX Cloud, które po kilku miesiącach właśnie trafiają na sklepowe półki. Urządzenie zostało stworzone w kooperacji ze szwedzkim producentem QPad, a same słuchawki bazują na modelu QH-90 tej firmy. Kingston wprowadził jednak kilka zmian do konstrukcji.

hyper X Cloud Kingston

Cechami charakterystycznymi HyperX Cloud są wygodne nauszniki, lekka aluminiowa rama, odpinany mikrofon, a także przetworniki o średnicy 53 mm. Urządzenie oferuje także wyściełany pałąk, regulator głośności, przyciski włączenia/wyłączenia i wyciszenia mikrofonu. Pasmo przenoszenia słuchawek wynosi 15 Hz do 25 KHz, a poziom ciśnienia akustycznego to 98  ± 3 dB SPL. W przypadku mikrofonu wykorzystano przetwornik pojemnościowy elektretowy, a jego pasmo przenoszenia to od 100 Hz do 12000 Hz.

Cena sprzętu jest mniej więcej standardowa jak na urządzenie dla graczy i wynosi około 100 dolarów. Produkt dostępny jest obecnie głównie w zachodnich sklepach, ale najprawdopodobniej szybko zagości także w Polsce. Co myślicie o tego typu urządzeniach?

źródło: pclab

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>