Już niedługo monitor VG248QE w ofercie ASUSa

Pod koniec ubiegłego tygodnia na łamach TPC ukazał się artykuł dotyczący modułu Nvidia G-Sync, którego zadaniem będzie wyeliminowanie opóźnień i zjawiska „szarpania” obrazu, powstałego wskutek błędów w komunikacji na linii monitor – karta graficzna. Opisywany element będzie mógł być montowany w monitorach komputerowych dedykowanych graczom. Jako pierwszy jego wykorzystanie zadeklarował Asus, informując że w pierwszej połowie przyszłego roku wprowadzi do oferty monitor o symbolu VG248QE, z wbudowanym modułem G-Sync. Na razie wiadomo tylko, że będzie to produkt skierowany do szerokiej rzeszy odbiorców, o czym świadczy jego cena, wynosząca 399 dolarów.

Wygląda zatem na to, że technologia Nvidii w końcu pozwoli z czystym sumieniem odróżniać monitory dla graczy od tych „zwykłych”, bo na razie jedynymi aspektami, które wyróżniały produkty „gejmingowe” (swoją drogą, cóż za paskudne określenie) była cena, nazwa i ewentualnie krzykliwy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>